SERWERY DEDYKOWANE / Sieć i bezpieczeństwo

W DataHouse.pl wszelkie usługi w taki czy inny sposób powiązane są ze sobą za pomocą struktur sieciowych. W standardowej podstawowej konfiguracji urządzenia klienta otrzymują całkowicie czyste, niefiltrowane kanały do interface`ów ich urządzeń, zarówno połączone do Internetu, jak i do innych żródeł objętych umową o świadczenie usługi. Jest to rozwiązanie domyślne, ale w arsenale naszych usług w zależności od wymagań klienta, mamy takie dodatkowe usługi jak filtrowanie portów, firewall, intrusion detection. Pozwala to na poczucie większego bezpieczeństwa przed atakami z zewnątrz.

Gdy zawiedzie sprzęt klienta możemy zaoferować rozwiązania redundancji i load-balancingu (rozkładania ruchu pomiędzy kilka maszyn fizycznych) oparte o urządzenia Barracuda Networks.

Ataki zewnętrzne nie są jednak najgroźniejsze dla zaawansowanych usług telekomunikacyjnych. Często problemem nie jest zła wola osób trzecich, lecz zdarzenia losowe, które skutecznie ograniczają możliwość korzystania z usług, takie jak niedostępności sieciowe, czy zaniki napięcia.

W DataHouse.pl dostęp do światowych zasobów sieciowych opiera się na 3 fizycznych drogach światłowodowych, a połączenia z Internetem wykonywane są w oparciu o siatkę (mesh)  niezależnych routerów BGPv4 Juniper Networks. Centrum DataHouse posiada niezależne połączenia Internetowe oparte o bezpośrednią wymianę ruchu z innymi operatorami krajowymi i zagranicznymi. Nie jest więc zależne od sieci jakiegokolwiek innego operatora, co w efekcie daje wysoką redundancje i niezwykle wysoką dostępność wszystkich usług.

To wszystko jednak na nic się nie przydaje, gdy po prostu nie ma zasilania urządzeń w energię elektryczną. Aby taka sytuacja nie miała miejsca, DataHouse.pl wyposażone jest w dwa źródła zasilania, system automatycznie uruchamianych agregatów prądotwórczych firm IVECO i John Deere, oraz wysokowydajne UPSy firmy General Electric oraz Powerware typu online.

Co więcej, oferujemy klientom
, których urządzenia są wyposażone w reduntantne zasilacze możliwość wpięcia ich w dwa niezależne systemy UPS, co daje im pewność, żę ich urządzenia nigdy nie stracą dopływu energii. 


Centrum DataHouse.Pl jest nie tylko dobrze chronione przed atakami z zewnątrz, uszkodzeniami sieciowymi, czy brakiem zasilania, lecz także fizycznie przed dostępem osób z zewnątrz. 

Centrum wyposażone jest w ochronę fizyczną całego budynku, system kontroli dostępu, system alarmowy, system kamer CCTV. Tak więc spełniamy wszelkie wymagania niezbędne do utrzymywania baz danych zgodne z wymogami GIODO i innych instytucji państwowych.

Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie inne pytania dotyczące naszych zasobów sieciowych i zasad bezpieczeństwa - zachęcamy do kontaktu bezpośredniego. 
Copyright © 2007-2012 Warszawa / Warsaw, Poland - eTOP Sp. z o.o.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwery dedykowane, kolokacja, serwery VPS
Serwery Dedykowane
Platformy serwerowe dla usług gier online (gameservers).Platformy serwerowe dla usług hostingowych.Platformy serwerowe dla usług wirtualizacyjnych.Serwery baz danych.Serwery usług krytycznych - Big DataSerwery danych zapasowych - Backup i szybkiego dostępu.