Serwery VPS/CLOUD

Cloud VPS SSD QUATTRO

Najszybsze i w pełni redundantne serwery VPS.

Technologia Cloud VPS SSD Quattro:

Kluczowe cechy:
  • Prędkość zapisu/odczytu do 2 GB na sekundę
  • Pełna redundancja danych (mirror)
  • Dowolne systemy operacyjne
  • oparte na najnowszych procesorach Intel serii Silver
  • Ilość operacji dyskowych na sekunde (IOPS) powyżej 50.000/sekundę
  • Ciągłość działania nawet w przypadku uszkodzenia pojedyńczego nośnika (hot-swap)
  • Szybkie wykonywanie kopii zapasowych i snapshotów.
Dlaczego SSD Quattro jest lepszym rozwiązaniem niż VPS oparty o dyski NVME?

Główną przewagą technologii SSD Quattro nad rozwiązaniami opartymi o technologię NVME jest jej niezawodność przy zachowaniu prędkości oferowanej przez dyski NVME.

Dyski NVME są  bezpośrenio dołączane do magistrali danych serwera, co w przypadku poważnej awarii może doprowadzić do uszkodzenia całej maszyny i powodować przerwę w działaniu systemu a nawet utratę danych.

W rozwiązaniu SSD Quattro każde dane zapisywane są jednocześnie na 4 oddzielnych superwydajnych dyskach SSD w 2 kopiach, poprzez wyspecjalizowany kontroler pośredniczący pomiędzy magistralą serwera a dyskami.

Dyski NVME zostały zaprojektowane do pracy w środowisku desktopów i notebooków, a ich implementacja w rozwiązaniach serwerowych nie przewiduje zabezpieczeń wymaganych w profesjonalnych środowiskach serwerowych.

W technologii SSD Quattro zaleta NVME jaką jest prędkość i  zalety rozwiązań SSD jakimi są nieprzerwane działanie i bezpieczeństwo systemu serwera są połączone w jedną całość .

Czy rozwiązanie SSD Quattro jest dużo droższe niż zwykły Cloud VPS ?

Cena oferowanych serwerów Cloud VPS SSD Quattro jest niewiele wyższa od standardowych oferowanych serwerów Cloud VPS, a różnica zależy jedynie od pojemności dysku serwera VPS.