• PAKIETY PROMOCYJNE
  SERWERY RACK 1USERWERY RACK 2USERWERY W OBUDOWIE TOWER
 • Serwery Dedykowane
  Platformy serwerowe dla usług gier online (gameservers).Platformy serwerowe dla usług hostingowych.Platformy serwerowe dla usług wirtualizacyjnych.Serwery baz danych.Serwery usług krytycznych - Big DataSerwery danych zapasowych - Backup i szybkiego dostępu.
 • Kolokacja
  Certyfikat ISO/IEC 27001:2013Kolokacja szaf telekomunikacyjnychDzierżawa przestrzeni rakowychKolokacja serwerów RACK i TOWERStały monitoring i statystyki
 • Serwery Zarządzane
  Pełna administracja urządzeniami klienta Pełna administracja i zarządzanie serwerami dzierżawionymi Monitoring Kontrola aktualizacji i bezpieczeństwa Obsługa techniczna użytkowników usług sieciowych

Chmura dla małej firmy

Cloud Computing to rozwiązanie IT, które może przynieść Twojej firmie wiele korzyści. Coraz więcej przedsiębiorców odkrywa zalety, jakie daje chmura dla małej firmy. Oprogramowanie zainstalowane na serwerze wirtualnym, do którego masz dostęp z dowolnego urządzenia? Możliwość częstej konfiguracji serwera, bez potrzeby wprowadzania zmian na każdym stanowisku pracownika? Dostęp do danych z każdego miejsca na świecie? Jeśli do tej pory nie korzystałeś z zalet cloud computing, czym prędzej powinieneś je poznać.

Chmura dla małej firmy i jej zalety – przekonaj się że warto

To przede wszystkim ekonomia. Jeśli Twoja firma się rozwija, to z biegiem czasu będzie miała coraz większe potrzeby w zakresie oprogramowania, serwerów i miejsca na dane. Nie oznacza to jednak, że już na samym początku musisz inwestować w zakup kosztownego sprzętu i budowę serwerowni. Serwery w chmurze pozwalają Ci elastycznie zarządzać zasobami IT, modyfikując je równolegle do rozwoju firmy. Dzięki temu płacisz wyłącznie za to, co w danej chwili potrzebujesz, bez robienia zapasów na przyszłość i zamrażania kapitału.
Cloud computing to również oprogramowanie, którego nie musisz fizycznie instalować na komputerach. Łącząc się ze stanowiska pracy z chmurą, otrzymujesz dostęp do wszystkich wybranych przez siebie zasobów, w tym również programów, na których będziesz pracował. Możesz je dodawać, modyfikować i nadawać uprawnienia, bez konieczności pamiętania o aktualizacjach i sprawdzania zgodności ze swoim sprzętem firmowym.

Chmura dla małego przedsiębiorstwa

 

Chmura dla małej firmy

 

Chmura jest swego rodzaju systemem, dzięki któremu zyskasz dostęp do wielu usług bez wykorzystywania własnej infrastruktury informatycznej. Przeniesienie poszczególnych zadań pozwala zaoszczędzić, ale wiąże się z wieloma obowiązkami związanymi zarówno z wyborem usługodawcy, jak i późniejszym użytkowaniem. Czy chmura dla małej firmy to dobre rozwiązanie?

 

Z jakich usług w chmurze warto skorzystać?

 

Jedną z najbardziej poszukiwanych usług chmurowych jest zdecydowanie serwera plików. Dzięki niemu poszczególne dokumenty mogą być przenoszone pomiędzy komputerami bez konieczności odrywania się od biurka, a nawet swoich obowiązków. Ponadto elektroniczny transfer dokumentów znacznie skraca czas przesyłu danych, co wpływa na czas realizacji danego zadania.

 

Bardzo ciekawą i wartą uwagi opcję proponują firmy, która opracowały własne pakiety oprogramowania użytkowego. Okazuje się bowiem, że część z nich dostępna jest w chmurze, dlatego po wykupieniu usługi nie tylko przechowasz na wirtualnym dysku swoje dane, ale dokonasz ich kompleksowej edycji! To bardzo dobre rozwiązanie dla przedsiębiorstw, którym zależy na optymalizacji kosztów, ponieważ w tym przypadku dokonujesz jednorazowej, stosunkowo niewielkiej opłaty i otrzymujesz dostęp do znacznych zasobów i możliwości.

 

To jednak nie wszystko. Warto również zaznaczyć, że na rynku dostępne są wysoce wyspecjalizowane rozwiązania oferujące oprogramowanie w chmurze przeznaczone do ściśle określonego celu, jak np. tworzenie nowego oprogramowania. Wtedy znaczna część procesu produkcji odbywa się poza komputerami w firmie, dzięki czemu mogą one charakteryzować się znacznie mniejszej mocy.

 

Pamiętaj, aby przy wybieraniu chmury dla swojej firmy skupić się na faktycznych potrzebach i wymaganiach. Decydowanie się na usługę, która nie spełnia oczekiwań lub znacznie przekracza nasze potrzeby mija się z celem, ponieważ w każdym z tych przypadków będzie to nietrafiona inwestycja, która odbije się w przyszłości dużym echem.

 

Chmura dla małej firmy – czy warto? Dlaczego tak?

 

W chmurę zdecydowanie powinny zainwestować małe firmy, którym zależy na maksymalnych oszczędnościach związanych z funkcjonowaniem. Dzięki chmurze obliczeniowej możliwe jest porzucenie zaawansowanej infrastruktury informatycznej właśnie na rzecz rozwiązania internetowego, które jest zdecydowanie tańsze, nawet biorąc pod uwagę konieczność uiszczania comiesięcznego abonamentu.

 

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że najdroższe rozwiązania to koszt zaledwie kilkuset złotych miesięcznie, a własna infrastruktura informatyczna bardzo często wymaga znacznie wyższych inwestycji dokonywanych regularnie.

 

Chmura dla małej firmy w wielu przypadkach okazuje się wybawieniem od bardzo wysokich kosztów związanych z prowadzeniem działalności. W momencie wykupienia chmury znacznie ograniczasz firmowe wydatki. Dotychczas wynosiły one nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie w momencie, gdy po przejściu na rozwiązania chmurowe zmniejszyły się do kilkuset złotych na miesiąc. Jednak nie tylko oszczędności są znaczne. Chmura pozwala korzystać z często niedostępnych dla wielu przedsiębiorstw rozwiązań, co jest dodatkową zaletą.

Korzystamy z technologii:
Copyright © 2007-2012 Warszawa / Warsaw, Poland - eTOP Sp. z o.o.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwery dedykowane, kolokacja, serwery VPS