• PAKIETY PROMOCYJNE
  SERWERY RACK 1USERWERY RACK 2USERWERY W OBUDOWIE TOWER
 • Serwery Dedykowane
  Platformy serwerowe dla usług gier online (gameservers).Platformy serwerowe dla usług hostingowych.Platformy serwerowe dla usług wirtualizacyjnych.Serwery baz danych.Serwery usług krytycznych - Big DataSerwery danych zapasowych - Backup i szybkiego dostępu.
 • Kolokacja
  Certyfikat ISO/IEC 27001:2013Kolokacja szaf telekomunikacyjnychDzierżawa przestrzeni rakowychKolokacja serwerów RACK i TOWERStały monitoring i statystyki
 • Serwery Zarządzane
  Pełna administracja urządzeniami klienta Pełna administracja i zarządzanie serwerami dzierżawionymi Monitoring Kontrola aktualizacji i bezpieczeństwa Obsługa techniczna użytkowników usług sieciowych

Hosting dedykowany

Twoje potrzeby w zakresie hostingu są coraz większe i trudniej Ci znaleźć gotową ofertę, która w całości je spełnia? Nie godzisz się na kompromisy i lubisz indywidualne rozwiązania szyte na Twoją miarę? Jeżeli tak, nasz hosting dedykowany jest właśnie dla Ciebie.

Jak wybrać dobry hosting, który zapewnia elastyczność?

Aby mieć pewność że oferta hostingowa jest dla Ciebie najlepsza, powinieneś dokładnie poznać swoje potrzeby. Wiedzieć jaka przestrzeń dyskowa jest wymagana, ile miejsca potrzeba na bazy danych, jakie oprogramowanie można zainstalować na serwerze, a także ile kont pocztowych jest w stanie obsługiwać. To oczywiście tylko podstawowe dane, będące wstępem do dalszych analiz. Możliwości współczesnych serwerów są nieograniczone. Jeżeli cenisz sobie szybkość wykonywania operacji, powinieneś zdecydować się na hosting na serwerach SSD, wyraźnie szybszych od klasycznych serwerów HDD.
Hosting dedykowany to elastyczne narzędzie, w którym możesz samodzielnie skomponować taki serwer, którego potrzebujesz. Uwzględnisz w nim nawet najbardziej egzotyczne dodatki, opcje i konfiguracje, których nie można znaleźć w standardowych ofertach firm hostingowych. Jednocześnie w każdym momencie masz możliwość rozszerzyć hosting o kolejne usługi, natychmiast dostosowując go do zmieniających się potrzeb Twojej firmy. Jeśli jesteś zainteresowany dalszymi szczegółami dotyczącymi hostingu dedykowanego, koniecznie skontaktuj się z nami, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Dedyk vs Cloud Serwer

 

Chmura, czy standardowy serwer

 

Dostępne dziś rozwiązania informatyczne charakteryzują się zgoła różnymi parametrami, a także możliwościami. Zdecydowanie najczęściej porównywana jest chmura i klasyczny serwer dedykowany. Rozwiązania te funkcjonują dzięki zupełnie innym urządzeniom, dlatego przy wyborze warto mieć tego świadomość. Zatem, które rozwiązanie będzie lepsze: chmura obliczeniowa, czy serwer dedykowany?

 

Chmura obliczeniowa – na co pozwala?

 

Wraz z biegiem czasu technologia związana z chmurą obliczeniową znacznie ruszyła do przodu. Dawniej mieliśmy dostęp jedynie do prostych rozwiązań opartych o standardowe serwery plików. Z kolei dzisiaj w chmurze mogą być realizowane bardzo skomplikowane procesy wymagające wielu zasobów. Taki skok spowodował, że firmy masowo rozpoczęły przenoszenie swoich zadań do chmury, dzięki czemu osiągają znaczne oszczędności związane z ograniczaniem infrastruktury informatycznej.

 

Co ważne chmura nie zatraciła swoich dotychczasowych funkcji. Nadal możliwe jest przechowywanie w niej plików, jednak wiele usługodawców decyduje się rozszerzyć swoją usługę o możliwość edycji danych. Na uwagę zasługują rozwiązania oparte o oprogramowanie biurowe. Dzięki niemu edycji plików w chmurze możemy dokonywać w czasie rzeczywistym, co widzą niemal natychmiast inni użytkownicy współdzielący z nami wirtualną przestrzeń. W ten sposób czas przesyłu dokumentów skraca się do niezbędnego minimum potrzebnego jedynie na aktualizację. Taki stan rzeczy pozwala również skrócić czas wykonania zlecenia, co docenią firmy realizujące usługi wszelkiego typu.

 

Kolejną zaletę chmury obliczeniowej jest fakt, że jest ona niezwykle bezpieczna. Usługodawcy zazwyczaj wykonują regularne kopie zapasowe, dzięki czemu nawet bardzo duża awaria systemu nie zakończy się utratą danych.

 

Serwer dedykowany – czy warto?

 

Serwer dedykowany to rozwiązanie przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników rozwiązań webowych. Już na samym początku powita nas konieczność wykonania często skomplikowanej konfiguracji, a nawet instalacji systemu operacyjnego, z czym może nie poradzić sobie mniej zaznajomiona osoba. Ponadto każda zmiana będzie wymagała skorzystania z panelu administracyjnego, który jest bardzo złożony. Nie mniej jednak polecamy zakup serwera dedykowanego, ponieważ oferuje ogromne możliwości.

 

Chmura, czy serwer? A może połączenie?

 

Wybór jest niezwykle trudny, ponieważ zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie jest zdecydowanie warte uwagi każdego, kto poszukuje zaawansowanej technologii webowej, która wesprze funkcjonowanie jego firmy. W pojedynku pewnie na prowadzenie wysuwa się jednak chmura obliczeniowa, ponieważ oferuje znacznie więcej możliwości, ale nie wymaga tak ogromnej wiedzy, jak ma to miejsce w przypadku serwera dedykowanego.

 

W ofercie wielu firm widnieją również opcje łączące chmurę obliczeniową z serwerem dedykowanym. Wtedy otrzymujemy niemal stuprocentową kontrolę nad chmurą, w ramach której możemy wykonywać nie tylko bardzo zaawansowane czynności, ale również przechowywać pliki różnego typu, czy uruchomić stronę internetową, co jest szczególnie pożądane dla dzisiejszych przedsiębiorców.

Cloud hosting - charakterystyka.

 

Hosting cloud – czym charakteryzuje się hosting w chmurze?

 

Usługi związane z chmurą znajdują coraz szersze zastosowanie w wielu polskich firmach i domach. Już dziś szacuje się, że z chmury korzysta około 51% użytkowników internetu, a statystyki wykazują trend rosnący, co oznacza, że liczba użytkowników wykorzystujących najnowsze zdobycze technologii ciągle rośnie. Nowoczesność dosięgnęła również hostingodawców i osób tworzących strony internetowe. Od pewnego czasu wykorzystują oni tzw. hosting w chmurze, dlatego w tym artykule wyjaśnimy, na czym ta usługa dokładnie polega.

 

Cloud hosting – jak to działa?

 

Cloud hosting to połączenie tradycyjnej usługi hostingowej z elastycznością chmury obliczeniowej. Hybryda tego typu jest w stanie zapewnić wysoką niezawodność wraz z ogromem możliwości, jakie znamy z zaawansowanych rozwiązań webowych. Co ważne, w przypadku hostingu w chmurze nie musisz obawiać się o zasoby, których nie wykorzystasz, lub których będzie brakować. Usługa jest w pełni skalowalna, dlatego nie stanowi najmniejszego problemu dostosowanie obsługiwanych funkcji do Twoich preferencji.

 

Ponadto warty uwagi jest również poziom bezpieczeństwa. W przypadku chmury wykorzystywane algorytmy są na naprawdę wysokim poziomie. Bardzo często w ramach usługi wykonywane są regularne kopie bezpieczeństwa zapisywane na zupełnie innych, niepołączonych z systemem dyskach twardych. Ponadto nad bezpieczeństwem zasobów czuwa zespół programistów, który niweluje wszelkie ataki hakerskie, czy próby przechwycenia danych. Rozwiązania te są niezwykle rzadko spotykane w przypadku tradycyjnych hostingów, czy wirtualnych serwerów plików, dlatego choćby dlatego warto zastanowić się nad korzystaniem z chmury obliczeniowej.

 

Serwery cloud – czy to się opłaca?

 

Jeżeli zależy Ci na usłudze dopasowanej do Twoich potrzeb – zdecydowanie tak. Hosting w chmurze nie jest oparty o serwer w rozumieniu klasycznym. W tym przypadku otrzymujesz dostęp do wycinka olbrzymiej infrastruktury, który może być dowolnie modyfikowany. Oznacza to nic innego, że to Ty decydujesz, ile zasobów potrzebujesz. Wyboru dokonuje się zazwyczaj podczas zamawiania usługi, jednak nie ma najmniejszego problemu, aby w trakcie trwania umowy dokonać zmian i np. przydzielić więcej pamięci RAM, czy przestrzeni dyskowej. Oczywiście takie zmiany najczęściej wiążą się ze zmianą kwoty abonamentu, jednak coraz więcej firm pozwala na pewne modyfikacje w ramach wcześniej ustalonej kwoty.

 

Cloud hosting to zdecydowanie rozwiązanie przyszłościowe skierowane do osób, które nie lubią ograniczeń. Wykorzystanie pełnoprawnej chmury obliczeniowej będącej częścią większej infrastruktury informatycznej pozwala zachować pełne bezpieczeństwo przy jednoczesnej pełnej skalowalności zasobów. Aspekt ten jest niewątpliwie warty uwagi, ponieważ wiele firm bardzo często zmaga się z koniecznością kupna dodatkowej przestrzeni dyskowej, czy mocy obliczeniowej, jednak obawia się problemów z przerwą techniczną. W tym przypadku ona nie występuje, dlatego polskie i zagraniczne przedsiębiorstwa coraz chętniej wykorzystują serwery cloud.

Korzystamy z technologii:
Copyright © 2007-2012 Warszawa / Warsaw, Poland - eTOP Sp. z o.o.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwery dedykowane, kolokacja, serwery VPS